Rekrutacja do V Liceum Ogólnokształcącego

z Oddziałami Dwujęzycznymi im A. Asnyka na rok szkolny 2021/2022

➡️ Procedura odwoławcza - należy zachować kolejność podaną poniżej

1. Wystąpienie do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do 5 sierpnia 2021r. - przykładowy wniosek - należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Sporządzenie przez komisję rekrutacyjną uzasadnienia odmowy przyjęcia do 3 dni od dnia wystąpienia o sporządzenie odmowy przyjęcia - Komisja Rekrutacyjna V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie wysyła uzasadnienie drogą mailową.

3. Wniesienie do Dyrektora szkoły odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do 3 dni od otrzymania odmowy uzasadnienia przyjęcia - przykładowe odwołanie

4. Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie  od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej  3 dni od złożenia odwołania

➡️ Na pytania dotyczące rekrutacji czekamy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

➡️ Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022

➡️ Zasady rekrutacji 2021/2022

➡️ Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych ustalony przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022

➡️ Informacje o klasie dwujęzycznej oraz zagadnienia i przykładowe zadania na egzaminie do klasy dwujęzycznej

⏱ Dodatkowy egzamin z języka angielskiego do klasy dwujęzycznej odbędzie się 22 czerwca 2021r. o godz. 10:00. Kandydaci do klasy dwujęzycznej otrzymają informacje o egzaminie drogą mailową (mail podany w systemie Nabór) do dn. 17 czerwca 2021r.

➡️ Progi punktowe do klas na rok szkolny 2021/2022

1A mat-geo dwujęzyczna 187,25 pkt (163,25pkt + wynik egzaminu z języka angielskiego)

1B mat-fiz-inf 167,3 pkt

1C biol-chem 167 pkt

1D mat-chem 146,2 pkt

➡️ Progi punktowe do klas z ubiegłego roku szkolnego 2020/2021

Liczba punktów z poprzedniego roku jest wynikiem wielu zmiennych takich, jak zainteresowanie danym oddziałem, tj. liczba kandydatów, wyniki egzaminu i oceny kandydatów. Szkoły nie dysponują danymi o progach punktowych na kolejny rok szkolny do momentu zakończenia rekrutacji.

Klasa A mat-geo dwujęz: 185,35pkt (161pkt po odliczeniu testu z jęz.angielskiego)

Klasa B mat-fiz-inf: 163,85pkt

Klasa CD medyczna: 156,5pkt