Od 2005 roku funkcjonuje w „Piątce” Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Jego powstanie było możliwe dzięki realizacji projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” (ICIM) współfinansowanego przez Unię Europejską ( Europejski Fundusz Społeczny- EFS).

Dzięki zaangażowaniu szkolnych bibliotekarzy szkoła wzbogaciła się o stanowiska komputerowe, skaner, drukarkę, kopiarkę oraz multimedialne oprogramowanie edukacyjne. Dbamy o ten sprzęt i aktualizujemy go. Dlatego też konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad (Regulamin Centrum), by mógł on służyć nie tylko jednej osobie, ale i innym (m.in. dotyczy to korzystania z bezpiecznych stron internetowych, by nie zawirusować komputera).

Chcielibyśmy wzbogacać możliwości korzystania z informacji internetowej i sieci. Uczyć uczniów wyszukiwania informacji głębszej, rzetelnej, sprawdzonej. Wiemy, jak ważna to umiejętność w czasie studiowania i rozwijania wiedzy.  

            W dobie aparatów komórkowych i miniaturyzowanych urządzeń teleinternetowych, z których korzystamy indywidualnie, szkolne centrum spełnia nową funkcję: staje się przestrzenią wymiany informacji, przestrzenią dialogu i wsparcia ze strony bibliotekarza, nauczyciela, eksperta. Czasem to wsparcie na wagę złota.

Scroll
×