BIEG CHARYTATYWNY

„PIĄTKA DLA SZCZECINA”

V Liceum logoOgólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie po raz kolejny zaprasza  miłośników biegania oraz nordic walking do udziału w wyjątkowym wydarzeniu sportowym  Bieg Charytatywny „Piątka dla Szczecina”

Celem I edycji imprezy charytatywnej „Piątka dla Szczecina” jest pomoc w zebraniu środków finansowych na operację - wymianę pręta teleskopowego niezwykłej nóżki małego Lucjana.

Lucek ma dopiero dwa latka, a za sobą kilka poważnych operacji nóżki. Dzięki staraniom lekarzy i rodziców koszmar amputacji odszedł w zapomnienie. Niestety to nie koniec drogi po sprawność Lucka. Chłopiec rośnie i musi mieć wymieniony pręt teleskopowy, który wyciąga się wraz ze wzrostem jego nóżki. Przed nim i przed rodzicami kolejna operacja oraz niepewność, bo znów trzeba uzbierać ogromne pieniądze. Rodzice robią, co mogą, by nie stracić tego, co udało się już osiągnąć!

Bieg odbędzie się 26 października 2019 (sobota) o  godz. 10.00 w Parku Kasprowicza przy Pomniku Czynu Polaków. Odbędą się:

• biegi dla dzieci do 12 lat /wpisowe 15zł/,
  • biegi na dystansie 2,5km i 5km oraz Nordic Walking na dystansie 5km /wpisowe:

- 30zł do 21.10.19,

- 40zł do 25.10.19 oraz

- 50zł w dniu zawodów w przypadku dostępności numerów startowych, płatność gotówką/.

Ilość miejsc ograniczona!

Regulamin, formularz rejestracyjny oraz zapisy na stronie: www.protiming24.pl /zakładka zapisy/

Dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły V LO : płatności można dokonać w biurze zawodów w holu szkoły  na każdej długiej przerwie o godz. 12.40 i 13.45  od 15.10.2019 roku.

Zapraszamy wszystkich do wzięciu udziału w biegu i aktywnego wsparcia małego Lucka w drodze do zdrowia J !

Istnieje również możliwość bezpośredniego wsparcia zbiórki funduszy na operację chłopca poprzez skarbonkę naszej akcji „Piątka dla Szczecina” w fundacji Siepomaga.pl

Adres zbiórki:  https://www.siepomaga.pl/piatkadlaszczecina-lucek

Bieżące informacje o akcji: Facebook  @piatkadlaszczecina5LO