Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe zebranie, które odbędzie się w środę 22 stycznia 2020r. o godz. 17:00.

Bractwo Miłośników "Piątki" zaprasza na cykl 8 zajęć z rozciągania, które będą odbywać się w sali gimnastycznej naszej szkoły zgodnie z sobotnim terminarzem spotkań od godz. 12.15 do 13.00 (45 minut). Koszt udziału w całości kursu - 50 zł, płatne przelewem na konto BMP z dopiskiem "rozciąganie". Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania.  Pierwsze zajęcia w tę sobotę, 18 stycznia!

Ranking Liceów i Techników - Perspektywy 2020W XXII Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 nasza szkoła zajęła:

3 miejsce wśród Liceów Ogólnokształcących województwa zachodniopomorskiego,

61 miejsce w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących,

68 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących.

Dziękuję nauczycielom i uczniom za intensywną pracę przekuwającą się w satysfakcję oraz realizację marzeń.

Kinga Jankowska

Gratulacje Pana Piotra Krzystka Prezydenta Miasta Szczecin

Zapraszamy do licytacji voucherów. Licytacja odbędzie się 22 stycznia po zebraniach z rodzicami. Całą kwotę z licytacji przeznaczymy na kosztowną rehabilitację uczennicy klasy 2 E Weroniki Walkowiak, która cierpi na genetyczną wadę układu immunologicznego (częściowy brak antygenów HLA-DR, niepełny zespół nagich limfocytów –BLS. Prosimy o wsparcie i zapoznanie się z ofertą.

2Nowy rok trwa dopiero 8 dni, a nasze Lekkoatletki zdobyły kolejny puchar!
W XVIII Biegu Zimowym, 14 osobowa drużyna w klasyfikacji generalnej zdobyła bardzo wysokie II miejsce, ustępując jedynie szkole sportowej!
Dodatkowo, dwie nasze czołowe reprezentantki: Magda Olejniczak i Zosia Zwierzewicz zdobyły indywidualnie odpowiednio srebrny i brązowy medal.
Gratulujemy!!!

3 grudnia 2019 r. w poniedziałkowy wieczór  w szczecińskim "Sorrento"
pani dyrektor Kinga Jankowska uczestniczyła w spotkaniu z panią Agatą Kuleszą - światowej sławy aktorką, absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Aktorka opowiadała o szkole, życiu i filmach. Ofiarowała uczestnikom spotkania nie tylko piękne wspomnienia, ale przede wszystkim znakomitą lekcję o filmie i aktorstwie. Była to również okazja, by w imieniu społeczności VLO wręczyć kwiaty w podziękowaniu za nietuzinkowy artystyczny dorobek aktorski i przekazać Współautorce egzemplarz książki "W szeregach Piątki". To najnowszy zbiór opowieści i wspomnień Piątkowiczów: Dyrektorów, Nauczycieli i Absolwentów. Wspomnieniami podzieliło się 69 osób, również główna bohaterka spotkania w "Sorrento".

link: