Drodzy Kandydaci

TRYB ODWOŁAWCZY W REKRUTACJI na rok szkolny 2020/2021

NIEZBĘDNE JEST ZACHOWANIE KOLEJNOŚCI OBU ETAPÓW ODWOŁANIA

• do 22 sierpnia 2020r. - wystąpienie do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia (gotowy druk do pobrania w szkole)
  • sporządzenie przez komisje rekrutacyjną uzasadnienia odmowy przyjęcia do 3 dni od dnia wystąpienia o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia
  • wniesienie do dyrektora szkoły odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do 3 dni od dnia otrzymania uzasadniania odmowy przyjęcia
  • dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do 3 dni od dnia złożenia odwołania do dyrektora szkoły

Uwaga Kandydaci!

12.08.2020r. o godz. 12:00 mogą Państwo sprawdzić wyniki naboru online na swoim koncie w systemie Nabór lub na tablicy informacyjnej w V LO w Szczecinie. Po ogłoszeniu wyników rekrutacji mają Państwo czas do 18.08.2020r. do godz. 15:00 na potwierdzenie woli nauki w V LO. Aby potwierdzić wolę nauki należy dostarczyć do szkoły oryginalne świadectwo ukończenia SP oraz oryginalne zaświadczenie o wynikach egzaminów ósmoklasisty (należy fizycznie pojawić się w szkole z dokumentami). Przy składaniu oryginałów dokumentów będziemy sprawdzać, czy dokumenty złożone przez Państwa wcześniej w systemie to te same świadectwa oraz zaświadczenia. W pozostałych dniach tj. 13-18.08.2020 dokumenty można składać w szkole w godzinach pracy sekretariatu tj. 8:00-15:00. Dokumenty może dostarczyć osoba przez Państwa wyznaczona, jeśli Państwo nie będą mogli tego zrobić. Podczas składania dokumentów prosimy o przestrzeganie takich samych zasad jak np. podczas egzaminu ósmoklasisty (maseczka, dezynfekowanie rąk przy wejściu do szkoły oraz zachowanie odpowiedniej odległości od innych osób).

Kandydatów, którzy w pierwszej preferencji wybrali V LO w Szczecinie, ale dostaną się do innych szkół uprzejmie proszę o przestrzeganie wytycznych szkół do których zostaną przyjęci. Jeśli Kandydat nie dostanie się do V LO, to nie ma konieczności dalszego kontaktowania się z V LO lub odbierania jakichkolwiek dokumentów z V LO.

Kandydatów dla których V LO w Szczecinie nie było pierwszą preferencją, a zostali przyjęci do naszej szkoły proszę o składanie oryginałów dokumentów na takich samych zasadach jak wyżej. Nie ma konieczności odebierania dokumentów ze szkoły pierwszego wyboru (Państwa wniosek wydrukujemy z systemu Nabór).

Informacje o trybie odwoławczym zostaną podane na stronie szkoły do 12.08.2020r.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o przesyłanie do mnie emaili na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem,

Tomasz Obiała
Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej
V LO w Szczecinie

Zrzut ekranu 2020-08-5 o 14.22.39.png

Zrzut ekranu 2020-08-5 o 13.59.23.png

📚 Lista podręczników na rok szkolny 2020/2021 jest już dostępna na stronie szkoły pod adresem: https://lo5.szczecin.pl/dla-uczniow/lista-podrecznikow

🔍 Używane podręczniki są dostępne na grupie prowadzonej od lat przez Samorząd Uczniowski. Pamiętajcie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa przy zawieraniu transakcji. Rynek podręczników LOVe czeka na Was pod adresem:

❗️ Wszystkie aktualne informacje znajdziecie na fanpage'u Samorządu Uczniowskiego pod adresem: https://www.facebook.com/VLO.SU

Uwaga Kandydaci do klasy dwujęzycznej (A) ekonomiczno-prawnej.

Drugi termin sprawdzianu z języka angielskiego dla osób, które nie napisały tego sprawdzianu w pierwszym terminie to piątek, 24 lipca 2020r. o godzinie 10:00.