Minął już tydzeń od biegu Piątka dla Szczecina.

Środki zebrane podczas biegu to  9229 zł a łącznie na naszej skarbonce w siepomaga.pl zebraliśmy 15 180,11 zł ( kliknij i sprawdź aktualną kwotę )

baner1920

Nie byłoby również "Piątki dla Szczecina" bez SPONORÓW, którzy wsparli nasze wydarzenie i dzieki czemu każda złotówka z pakietu startowego powędrowała na konto LUCJANA! W biegach wystartowało blisko 400 miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego. Pomagało nam aż 72 wolontariuszy a wśród nich uczniowie V LO, bez których to wydarzenie byłoby niemożliwe oraz  studenci WSEiT oraz uczennice IV LO i SP7

Dzięki Państwa zaangażowaniu i życzliwości impreza była sukcesem nie tylko sportowym i organizacyjnym ale przede wszystkim przyczyniła się do wsparcia dwuletniego Lucka w walce o jego zdrowie. Składamy serdeczne podziękowanie za pomoc finansową i partnerstwo przy organizacji biegu charytatywnego „Piątka dla Szczecina”. Okazane wsparcie pozwoliło pokryć koszty działań logistycznych, organizacyjnych oraz zapewnić komfort i bezpieczeństwo biegaczy.

Z całego serca dziękujemy.

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe zebranie, które odbędzie się w środę 6 listopada 2019r. o godz. 17:00.

Samorząd Uczniowski V LO w Szczecinie zaprasza Samorządy Szkolne (liceum, technikum, klasy siódme i ósme szkół podstawowych) na czwartą edycję Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich, która odbędzie się w Szczecinie w dniach 20-22.11.2019r.

Konferencja organizowana po raz czwarty przez Uczniów dla Uczniów objęta została patronatem honorowym Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Marszałka województwa zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin oraz Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.

Szczegóły na www.facebook.com/vlo.xu oraz na stronie Konferencji: www.xu2019.pl

Zapraszamy!

V LO w Szczecinie

➡️ Oto lista projektów złożonych w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego 2019

📌 Głosowanie odbędzie się 28 października 2019r.

💎 Projekty twarde (budżet 6500zł)

📎 Zestaw wypoczynkowy w holu szkoły (1186zł)

📎 Sortowanie odpadów w szkole. Zakup śmietników do sortowania (300zł)

📎 Problemy Piątki - dialog między nami. Zakup głośnika z mikrofonami (1000zł)

📎 XPERYMENT+ czyli sprzęt doświadczalny dla uczniów (RURKI BADAWCZE) (330zł)

📎 XPERYMENT+ czyli sprzęt doświadczalny dla uczniów (BOYLLE-MARIOTTE) (400zł)

📎 XPERYMENT+ czyli sprzęt doświadczalny dla uczniów (SIATKI DYFRAKCYJNE) (530zł)

📎 XPERYMENT+ czyli sprzęt doświadczalny dla uczniów (MIERNIKI) (360zł)

📎 Nowe ławki na korytarz szkolny (1500zł)

📎 Stoły piknikowe przed szkołą (650zł)

🔍 Projekty miękkie (budżet 2000zł)

📎 Szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej (2000zł)

📎 Dzień "Dwujęza" (1500zł)

📎 Ratuj i działaj - kurs pierwszej pomocy dla chętnych uczniów (500zł)

BIEG CHARYTATYWNY

„PIĄTKA DLA SZCZECINA”

V Liceum logoOgólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie po raz kolejny zaprasza  miłośników biegania oraz nordic walking do udziału w wyjątkowym wydarzeniu sportowym  Bieg Charytatywny „Piątka dla Szczecina”

Celem I edycji imprezy charytatywnej „Piątka dla Szczecina” jest pomoc w zebraniu środków finansowych na operację - wymianę pręta teleskopowego niezwykłej nóżki małego Lucjana.

Lucek ma dopiero dwa latka, a za sobą kilka poważnych operacji nóżki. Dzięki staraniom lekarzy i rodziców koszmar amputacji odszedł w zapomnienie. Niestety to nie koniec drogi po sprawność Lucka. Chłopiec rośnie i musi mieć wymieniony pręt teleskopowy, który wyciąga się wraz ze wzrostem jego nóżki. Przed nim i przed rodzicami kolejna operacja oraz niepewność, bo znów trzeba uzbierać ogromne pieniądze. Rodzice robią, co mogą, by nie stracić tego, co udało się już osiągnąć!

Bieg odbędzie się 26 października 2019 (sobota) o  godz. 10.00 w Parku Kasprowicza przy Pomniku Czynu Polaków. Odbędą się:

• biegi dla dzieci do 12 lat /wpisowe 15zł/,
  • biegi na dystansie 2,5km i 5km oraz Nordic Walking na dystansie 5km /wpisowe:

- 30zł do 21.10.19,

- 40zł do 25.10.19 oraz

- 50zł w dniu zawodów w przypadku dostępności numerów startowych, płatność gotówką/.

Ilość miejsc ograniczona!

Regulamin, formularz rejestracyjny oraz zapisy na stronie: www.protiming24.pl /zakładka zapisy/

Dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły V LO : płatności można dokonać w biurze zawodów w holu szkoły  na każdej długiej przerwie o godz. 12.40 i 13.45  od 15.10.2019 roku.

Zapraszamy wszystkich do wzięciu udziału w biegu i aktywnego wsparcia małego Lucka w drodze do zdrowia J !

Istnieje również możliwość bezpośredniego wsparcia zbiórki funduszy na operację chłopca poprzez skarbonkę naszej akcji „Piątka dla Szczecina” w fundacji Siepomaga.pl

Adres zbiórki:  https://www.siepomaga.pl/piatkadlaszczecina-lucek

Bieżące informacje o akcji: Facebook  @piatkadlaszczecina5LO

Koordynatorzy biegu:  Justyna Wesołowska i Marta Młynarczyk – nauczyciele wf

❗️Młodzieżowy Budżet Obywatelski ruszył!

❗️ W grupach trzyosobowych stwórzcie projekt dotyczący działań miękkich (konferencje, wydarzenia) do 2000zł lub działań twardych (meble, pomoce szkolne, wyposażenie sal lekcyjnych, kąciki wypoczynkowe w szkole) do 6500zł➡️ Wniosek należy wypełnić komputerowo i złożyć do dn.11.10.2019r. do godz. 15:00 w sekretariacie szkoły.

➡️ Wniosek należy pobrać z: https://docs.google.com/…/1d8OQGUyMBwDDobfc78JRdlrc_M…/edit…

➡️ Rozpatrywanie wniosków przez Kapitułę odbędzie się w dniu 15.10.2019r., a lista projektów dopuszczonych do głosowania (zgodnych ze Statutem Szkoły) zostanie umieszczona na fanpage'u Samorząd Uczniowski V LO w Szczecinie oraz stronie szkoły www.lo5.szczecin.pl

➡️ Swoje wnioski możecie promować w dniach 16-25.10.2019r. na naszym fanpage'u oraz w szkole

➡️ Głosowanie odbędzie się w dn. 28.10.2019r.

➡️ Ogłoszenie wyników odbędzie się w dniach 4-5.11.2019r.