Informujemy, że w związku z przerwą urlopową w dniach od 13 lutego do 18 lutego sekretariat szkoły będzie nieczynny.

Ranking Liceów i Techników - Perspektywy 2020W XXII Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 nasza szkoła zajęła:

3 miejsce wśród Liceów Ogólnokształcących województwa zachodniopomorskiego,

61 miejsce w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących,

68 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących.

Dziękuję nauczycielom i uczniom za intensywną pracę przekuwającą się w satysfakcję oraz realizację marzeń.

Kinga Jankowska

Gratulacje Pana Piotra Krzystka Prezydenta Miasta Szczecin

Podziękowanie od Radnych Rady Miasta Szczecin

Gratulacje od Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

Wszystkich zainteresowanych zakupem monografii V Liceum Ogólnokształcącego w  Szczecinie
pt. „W szeregach Piątki”
zapraszamy do sekretariatu Szkoły. Cena egzemplarza 60 zł

Monografia jest naprawdę wyjątkowa. Zawiera cenne i niepowtarzalne wspomnienia Absolwentów, Dyrektorów, Nauczycieli „Piątki”, Encyklopedię Szkoły i bardzo bogatą bazą zdjęciową (także sceny „Kaktusa”, starych dokumentów, stanowiących swoisty znak czasu).

Każdy Absolwent, tej od 70 lat wyjątkowej Szkoły – powinien ją mieć.

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe zebranie, które odbędzie się w środę 22 stycznia 2020r. o godz. 17:00.

Bractwo Miłośników "Piątki" zaprasza na cykl 8 zajęć z rozciągania, które będą odbywać się w sali gimnastycznej naszej szkoły zgodnie z sobotnim terminarzem spotkań od godz. 12.15 do 13.00 (45 minut). Koszt udziału w całości kursu - 50 zł, płatne przelewem na konto BMP z dopiskiem "rozciąganie". Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania.  Pierwsze zajęcia w tę sobotę, 18 stycznia!

Zapraszamy do licytacji voucherów. Licytacja odbędzie się 22 stycznia po zebraniach z rodzicami. Całą kwotę z licytacji przeznaczymy na kosztowną rehabilitację uczennicy klasy 2 E Weroniki Walkowiak, która cierpi na genetyczną wadę układu immunologicznego (częściowy brak antygenów HLA-DR, niepełny zespół nagich limfocytów –BLS. Prosimy o wsparcie i zapoznanie się z ofertą.