‼ Zdawalność matury w LOVe wyniosła w tym roku (znowu) 100%

💯 A do tego 100% z egzaminu uzyskało:

🔥 matematyka podstawowa 28 uczniów
🔥 matematyka rozszerzona 4 uczniów
🔥 j.angielski podstawowy 42 uczniów
🔥 j.angielski rozszerzony 9 uczniów
🔥 j. polski rozszerzony 1 uczennica 🙃
🔥 informatyka 1 uczeń
🔥 j.niemiecki podstawowy 3 uczniów

 

💯 Tegoroczne wyniki matur to nie tylko liczne wyniki 100%
 
🥳 Wyniki wielu egzaminów dały nam wysokie miejsca w Szczecinie
 
🔥 wynik z fizyki rozszerzonej I miejsce w Szczecinie
🔥 wynik z matematyki podstawowej i rozszerzonej II miejsce w Szczecinie
🔥 wynik z j.angielskiego rozszerzonego II miejsce w Szczecinie
🔥 wynik z j.niemieckiego podstawowego i rozszerzonego II miejsce w Szczecinie
🔥 wynik z geografii i biologii III miejsce w Szczecinie

Projekt Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne

Szeroka oferta zajęć spowodowała, że działania projektowe okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Zaproponowane formy spotkały się z dużą aprobatą i zaangażowaniem społeczności V LO. Uczniowie realizują się i w formach indywidualnych, i w grupowych.

W proponowanych zajęciach wzięło udział ponad 200 uczniów naszej szkoły, w tym  
w niektórych wskazanych poniżej formach, w celu uzyskania pożądanego efektu, udział tych uczniów był wielokrotny. Celem który przyświecał nam, jako kadrze, było podążanie za potrzebami uczniów.

Poniżej chcemy zacytować wypowiedzi uczestników zdarzeń na temat projektu:

„Na zajęciach poszerzyłem swoją wiedzę na temat mikrokontrolerów i budowy robotów. Dzięki tym zajęciom wiem teraz jak budować urządzenia korzystając z mikrokontrolerów, co z pewnością wykorzystam w przyszłości” – Tadeusz Bindas

„W trakcie zajęć informatycznych nauczyłem się wielu praktycznych i przydatnych w przyszłości (na studia i nie tylko) umiejętności z zakresu elektroniki i mikrokontrolerów” - Adam Matkowski

„Zajęcia dodatkowe z informatyki pomogły mi poszerzyć wiedzę na temat programowania i budowy mikrokontrolerów. Dzięki temu dowiedziałem się jak wszechstronne potrafią one być i w jak szerokim zakresie mogą być wykorzystywane” – Dawid Pimpicki

„Dzięki zajęciom miałem okazję poznać praktyczne zastosowania programowania oraz zaznajomić się z elektroniką. Uważam, że było to budujące doświadczenie i możliwe, że w przyszłości będę pogłębiał zdobytą tu wiedzę” – Kacper Mocek

 

 

 

Dnia 26.11.2021r. odbyła się pierwsza edycji wydarzenia o nazwie Noc Anglistów. Zostało ono zorganizowane przez 10 uniwersytetów z różnych miast Polski. Korzystając z bogatego wachlarza dostępnych form, nasi uczniowie uczestniczyli w ramach patronatu Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego w wykładach i prezentacjach przygotowanych przez szczecińską anglistykę. Piątkowiczom szczególnie spodobały się prezentacje dr Barbary Braid Nineteenth-century (serial) killers in literature and film – a grisly overview, dr Joanny Witkowskiej Royal duties – what do the British monarchy members do? oraz Murder, homicide, manslaughter? Warsztaty z angielskiego słownictwa prawniczego przeprowadzone przez dr hab. Katarzynę Jaworską Biskup. 


 

 Zrzut ekranu 2021-12-22 o 20.54.03.png

Z radością dzielimy się sukcesem w dziedzinie humanistyki, a dokładnie teatrologii w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie. Laureatką LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego została Patrycja Maj. Gratulujemy sukcesu tegorocznej absolwentce i pani profesor Justynie Dunin-Wąsowicz.

Z radością dzielimy się sukcesami w dziedzinie fizyki i matematyki drużyn V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi.

W Międzyszkolnym Turnieju Fizycznym w roku szkolnym 2020/2021,  organizowanym przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego przy współudziale ZCDN drużyna w składzie: Mikołaj Krupiński, Maksymilian Burdziej, Szymon Szafraniec i Filip Szyszko zajęła I miejsce w województwie. W klasyfikacji indywidualnej laureatem III miejsca został Mikołaj KrupińskiMaksymilian Burdziej otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy uczniom i pani profesor Liliannie Stochmal 😊

W LXI Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych drużyna  w składzie: Piotr Radliński, Jakub Kondys, Filip Szyszko zajęła III miejsce w województwie. Piotr Radliński indywidualnie zdobył wyróżnienie (4 miejsce). Gratulujemy uczniom i paniom profesor: Beacie Szuckiej i Izabeli Fertale 😊

🏋️‍♂️ W środę, 28.04.2021, reprezentacje naszej szkoły z klasy 1A mat-geo dwujęzycznej z Panem prof. Tomaszem Obiałą wzięły udział w turnieju kończącym ośmiotygodniowe warsztaty debatowania w języku angielskim z trenerem z USA.
 
🎤 Debatowali z uczniami ze szkół w Tarnowie, Luboniu i Opolu w ramach programu organizowanego przez Ambasadę USA w Warszawie - 'Mastering Debate Skills'.
 
🏆 Serdecznie gratulujemy zwycięzcy turnieju - drużynie Szczecin Blue, która wygrała turniej pokonując zespół z Tarnowa w finale! Drużyna Szczecin Red dostała się do półfinału.
Składy naszych reprezentacji to:
 
📘 Szczecin Blue:
Lucas Pecio-Crook
Michał Górnicz
Zofia Malujdy
Dorota Nowak
Alicja Łukawska
 
📕 Szczecin Red:
Miłosz Samek
Aleksandra Kubiak
Magdalena Sass
Błażej Świderski
Julia Taler
 
💡 Wszyscy uczestnicy warsztatów zdobyli doświadczenie w sztuce debatowania, oraz poprawili swoje umiejętności wypowiadania się w języku angielskim.
 
👍 Brawo DWUJĘZY!!!
 
Zrzut ekranu 2021-04-28 o 14.12.37.png
 

Scroll
×