Już w środę, 20.11.2019r rozpoczynamy IV edycję Interdysyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich na którą przyjedzie 200 członków Samorządów Uczniowskich z całej Polski.

Patronat nad Xu 2019 objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin oraz Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

Udział w naszej trzydniowej Konferencji jest bezpłatny, a Szczecin odwiedzą uczestnicy z tak odległych miejsc jak: Gdańsk, Częstochowa, Zielona Góra, Mińsk Mazowiecki, Grodzisk Wielkopolski oraz bliższych: Koszalin, Stargard, Nowogard, Goleniów, Pyrzyce oraz wiele szkół ze Szczecina!

Szczegóły Konferencji na stronie http://www.xu2019.pl/sample-page/

76697437 2484747525127535 2402320863878709248 o

➡️ Wiadomość z Biblioteki Szkolnej!

📣 Zapraszam uczniów i nauczycieli na spotkanie literackie "Satyra i humor w poezji i prozie" w środę 16.10 o godz. 15.00 do czytelni szkolnej.

🥰 Wystapią nauczyciele i uczniowie z rożnych klas czytając ciekawe, pełne humoru wiersze, felietony, eseje.

Grażyna Michałkiewicz

🏃🏽‍♀️ SPORTOWE NEWSY🏃🏼‍♂️
 📣 Z sukcesami wystartował sezon międzyszkolnych zawodów lekkoatletycznych .

📌 W poniedziałek odbyły się Mistrzostwa Szczecina w Biegach Sztafetowych , w których wystartowały dwie drużyny V LO: doświadczona drużyna dziewcząt oraz, po raz pierwszy w tak licznym składzie, reprezentacja chłopców!
Damska reprezentacja w klasyfikacji drużynowej zajęła II miejsce! Wyprzedzając LO II i ustępując miejsca silnej drużynie piłkarek ręcznych z LO XVII.

Męska drużyna uplasowała się na VI pozycji.

Medalowe sztafety!

🥈Sztafeta Olimpiska
1. Szałkowska Julia 3D
2. Hoffer Katarzyna 3D