Już w środę, 20.11.2019r rozpoczynamy IV edycję Interdysyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich na którą przyjedzie 200 członków Samorządów Uczniowskich z całej Polski.

Patronat nad Xu 2019 objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin oraz Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.

Udział w naszej trzydniowej Konferencji jest bezpłatny, a Szczecin odwiedzą uczestnicy z tak odległych miejsc jak: Gdańsk, Częstochowa, Zielona Góra, Mińsk Mazowiecki, Grodzisk Wielkopolski oraz bliższych: Koszalin, Stargard, Nowogard, Goleniów, Pyrzyce oraz wiele szkół ze Szczecina!

Szczegóły Konferencji na stronie http://www.xu2019.pl/sample-page/

76697437 2484747525127535 2402320863878709248 o

Minął już tydzeń od biegu Piątka dla Szczecina.

Środki zebrane podczas biegu to  9229 zł a łącznie na naszej skarbonce w siepomaga.pl zebraliśmy 15 180,11 zł ( kliknij i sprawdź aktualną kwotę )

baner1920

Nie byłoby również "Piątki dla Szczecina" bez SPONORÓW, którzy wsparli nasze wydarzenie i dzieki czemu każda złotówka z pakietu startowego powędrowała na konto LUCJANA! W biegach wystartowało blisko 400 miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego. Pomagało nam aż 72 wolontariuszy a wśród nich uczniowie V LO, bez których to wydarzenie byłoby niemożliwe oraz  studenci WSEiT oraz uczennice IV LO i SP7

Dzięki Państwa zaangażowaniu i życzliwości impreza była sukcesem nie tylko sportowym i organizacyjnym ale przede wszystkim przyczyniła się do wsparcia dwuletniego Lucka w walce o jego zdrowie. Składamy serdeczne podziękowanie za pomoc finansową i partnerstwo przy organizacji biegu charytatywnego „Piątka dla Szczecina”. Okazane wsparcie pozwoliło pokryć koszty działań logistycznych, organizacyjnych oraz zapewnić komfort i bezpieczeństwo biegaczy.

Z całego serca dziękujemy.

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe zebranie, które odbędzie się w środę 6 listopada 2019r. o godz. 17:00.

Samorząd Uczniowski V LO w Szczecinie zaprasza Samorządy Szkolne (liceum, technikum, klasy siódme i ósme szkół podstawowych) na czwartą edycję Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich, która odbędzie się w Szczecinie w dniach 20-22.11.2019r.

Konferencja organizowana po raz czwarty przez Uczniów dla Uczniów objęta została patronatem honorowym Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Marszałka województwa zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin oraz Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.

Szczegóły na www.facebook.com/vlo.xu oraz na stronie Konferencji: www.xu2019.pl

Zapraszamy!

V LO w Szczecinie

➡️ Oto lista projektów złożonych w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego 2019

📌 Głosowanie odbędzie się 28 października 2019r.

💎 Projekty twarde (budżet 6500zł)

📎 Zestaw wypoczynkowy w holu szkoły (1186zł)

📎 Sortowanie odpadów w szkole. Zakup śmietników do sortowania (300zł)

📎 Problemy Piątki - dialog między nami. Zakup głośnika z mikrofonami (1000zł)

📎 XPERYMENT+ czyli sprzęt doświadczalny dla uczniów (RURKI BADAWCZE) (330zł)

📎 XPERYMENT+ czyli sprzęt doświadczalny dla uczniów (BOYLLE-MARIOTTE) (400zł)

📎 XPERYMENT+ czyli sprzęt doświadczalny dla uczniów (SIATKI DYFRAKCYJNE) (530zł)

📎 XPERYMENT+ czyli sprzęt doświadczalny dla uczniów (MIERNIKI) (360zł)

📎 Nowe ławki na korytarz szkolny (1500zł)

📎 Stoły piknikowe przed szkołą (650zł)

🔍 Projekty miękkie (budżet 2000zł)

📎 Szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej (2000zł)

📎 Dzień "Dwujęza" (1500zł)

📎 Ratuj i działaj - kurs pierwszej pomocy dla chętnych uczniów (500zł)

➡️ Wiadomość z Biblioteki Szkolnej!

📣 Zapraszam uczniów i nauczycieli na spotkanie literackie "Satyra i humor w poezji i prozie" w środę 16.10 o godz. 15.00 do czytelni szkolnej.

🥰 Wystapią nauczyciele i uczniowie z rożnych klas czytając ciekawe, pełne humoru wiersze, felietony, eseje.

Grażyna Michałkiewicz