🔜 Uwaga Kandydaci do klasy dwujęzycznej A
Sprawdzian z języka angielskiego do klasy ekonomiczno-prawnej dwujęzycznej odbędzie się w poniedziałek 29 czerwca 2020 r. o godz. 12:00

🅰️ Sprawdzian Kandydaci piszą w tej szkole dwujęzycznej, która jest umieszczona najwyżej w preferencjach. Za sprawdzian można uzyskać 100pkt, które następnie są przeliczane na 30pkt rekrutacyjnych dodawanych do sumy punktów podstawowych (zebranych za świadectwo, egzamin ósmoklasisty + inne dodatkowe punkty). 100pkt za sprawdzian = 30pkt rekrytacyjnych

📌 Sprawdzian trwa 70min (12:00-13:10) a zbiórka przed wejściem do szkoły jest o godz. 11:15. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości przy formowaniu kolejki.
📌 Procedury bezpieczeństwa, które obowiązują podczas egzaminu (maseczka, rękawiczki, dezynfekcja rąk przed wejściem do szkoły, zachowanie odległości itp.) to te, które poznaliście już podczas swoich egzaminów ósmoklasistów.

📅 Sale w których piszecie sprawdzian będziecie mogli sprawdzić przy wejściu do szkoły.
😷 Z uwagi na obowiązujące procedury bezpieczeństwa, do budynku szkoły mogą wejść tylko osoby zdające sprawdzian.

W PIĄTEK, 26 CZERWCA 2020, KANDYDACI OTRZYMAJA NA SWÓJ ADRES EMAIL PODANY W SERWISIE REKRUTACYJNYM PAKIET INFORMACJI DOT. PODZIAŁU NA SALE, WEJŚĆ DO SZKOŁY ORAZ SZCZEGÓŁOWE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA.

Absolwenci klasy dwujęzycznej V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Szczecinie, studiujący na zagranicznych uczelniach w filmie nagranym w języku angielskim zapraszają do V LO i opowiadają dlaczego warto wybrać klasę dwujęzyczną ekonomiczno-prawną (dawniej mat-geo).

Został ostatni dzień na złożenie wniosku online. Termin mija 22 czerwca 2020r.

Zrzut ekranu 2020-05-24 o 20.15.40.png

🏆 Stypendium Prezydenta Szczecina otrzymali w tym roku:

🎉Adrian Olkowski

🎉 Barbara Nowak

🎉 Damian Gałek

🎉Justyna Krynicka

🎉Mateusz Błachowiak

🎉 Damian Kolenda

🎉 Adam Tarała

🎉 Jakub Rzepka

🔝 Gratulujemy!!!

(szczegóły odbioru nagród, z uwagi na obecna sytuację, wkrótce)

Zachęcamy kandydatów do klasy dwujęzycznej prawniczo-ekonomicznej do zapoznania się z pakietem informacji, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, tj.

- Czym jest dwujęzyczność?

- Jakie przedmioty w naszej szkole są nauczane dwujęzycznie?

- Jaki jest zakres programowy sprawdzianu z języka angielskiego do klasy dwujęzycznej?

- Jakiego typu zadań mogę spodziewać się na sprawdzianie z języka angielskiego do klasy dwujęzycznej?

PRZY REKTUACJI DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ PUNKTY ZA SPRAWDZIAN Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO SĄ DOLICZANE DO SUMY PUNKTÓW I MAJA WPŁYW NA OSTATECZNY WYNIK PUNKTOWY KANDYDATA DO TEJ KLASY

Pakiet informacji dotyczący Dwujęzyczności w V LO

Drodzy Kandydaci

15 czerwca 2020 r. rozpoczynamy elektroniczną rekrutację do szkół ponadpodstawowych.

W tym roku rekrutacja będzie odbywała się w pełni elektronicznie, co oznacza, że kandydaci będą składali wnioski i zamieszczali wszystkie niezbędne załączniki wraz ze świadectwem i wynikami egzaminu ósmoklasisty w systemie Nabór (na swoim indywidualnym koncie) bez konieczności osobistego stawiennictwa w szkole. Szczegółowe informacje dotyczące procedury wypełniania i składania wniosków elektronicznie znajdują się w na stronie Naboru w zakładce „Dokumenty”: https://nabor.pcss.pl/szczecin/szkolaponadpodstawowa/dokumenty

Zapraszamy!

Drodzy Ósmoklasiści!
📆 Przed Wami rekrutacja do wymarzonej szkoły, więc przypominamy kilka ważnych terminów:

🔜 Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej odbywa się w dniach od 15 czerwca 2020r. do 10 lipca 2020r. do godz. 15:00.

📥 Jeśli ubiegacie się o miejsce w naszej klasie dwujęzycznej prawniczo-ekonomicznej (tzw. mat-geo) to macie tylko tydzień na złożenie swoich wniosków tj. od 5 czerwca 2020r. do 22 czerwca 2020r. do godz. 15:00.

❗️ Jeśli wybraliście klasę dwujęzyczną (bez względu czy jest to preferencja pierwsza czy ostatnia) to w dn. 29 czerwca 2020r. o godz. 12:00 musicie napisać w wybranej szkole sprawdzian z języka angielskiego

📌 Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie internetowej, w zakładce REKRUTACJA: https://lo5.szczecin.pl/rekrutacja/rekrutacja-do-liceum

104021586_3100804363289538_5095028787913297962_n.jpg