PODSUMOWANIE PRZEPROWADZONYCH AKCJI

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM DZIĘKUJEMY

Program realizowany jest od kilku lat. Początkowo opierał się głównie na współpracy z Domem Dziecka Nr 2 w Stargardzie Szczeciński, dokąd jeździłam wraz z uczniami – wolontariuszami trzy, cztery razy w roku. Wyjazdy te poprzedzone były akcjami charytatywnymi na rzecz dzieci z tej placówki. Były to kiermasze przygotowanych przez uczniów ciast, ozdób świątecznych i kartek okolicznościowych, zbiórki odzieży, książek, zabawek i środków czystości. Rolą wolontariuszy w czasie pobytu w domu dziecka, było przeprowadzenie (wcześniej zaplanowanych) zajęć i zabaw z dziećmi, a także opieka i emocjonalne wsparcie. Zorganizowaliśmy konkurs i koncert „Szkolny Mam Talent”, z którego cały uzyskany dochód przeznaczyliśmy na rzecz dzieci z Zachodniopomorskiego Hospicjum.Okazjonalnie włączaliśmy się do akcji regionalnych lub ogólnopolskich.

Z powodu reorganizacji Domu Dziecka w Stargardzie, młodzież podjęła decyzję o objęciu patronatem Domu Dziecka w Tanowie i od kwietnia br. rozpoczęli pracę na rzecz dzieci.

W roku szkolnym 2011/2012 w Szkolnym Klubie Wolontariusza pracowało łącznie 29 uczniów z klas I A,B,C,D, II D, III A, którzy poprzez swoją działalność mobilizowali młodzież całej szkoły do wspierania ich akcji poprzez zbiórki darów.

1. GÓRA GROSZA
  2. WYWIADÓWKA I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY