Rok szkolny 2014-2015

1. Kontynuowaliśmy całoroczną współpracę z Domem Dziecka w Tanowie.
  2. Objęliśmy opieką dzieci z Pogotowia Rodzinnego pani Kasi.
  3. Wspieraliśmy działania charytatywne innych szkół, organizacji, stowarzyszeń:
  4. Współpracowaliśmy ze Stowarzyszeniem Polites - Centrum Wolontariatu:
    • Godzina dla Szczecina
    • Pełniliśmy dyżur kwietniowy
  5. Współredagowaliśmy wydanie grudniowe miesięcznika Dialogi.

Rok szkolny 2013-2014

7 czerwca 2014r. spotkaliśmy się na festynie z okazji Dnia Dziecka, połączonym ze zjazdem byłych wychowanków ośrodka, by wspólnie się świętować. Przygotowaliśmy zabawy ruchowe, wyścigi z torem przeszkód, konkurs rzucania do celu oraz podchody.

Rok szkolny 2012-2013

Szkolny Klub Wolontariusza objął patronatem Dom Dziecka w Tanowie, mieszczący się przy ulicy Szczecińskiej 2. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się 12 maja br. Dom Dziecka zajmuje duży, otoczony zielenią teren. Jest tam boisko do piłki nożnej oraz plac zabaw.

Przywitała nas Pani Anna Piasecka – pedagog i gromadka zaciekawionych dzieci. Na początku wszyscy byli skrępowani, ale szybko przełamaliśmy lody i poznaliśmy się trochę bliżej. Gdy tylko wychowawczynie (dla dzieci „ciocie”) powiedziały, że mali mieszkańcy domu dziecka mają nas oprowadzić, dzieci natychmiast wstały i zaczęły wybierać, kto kogo ma sobie „przygarnąć”.

W domu są trzy grupy, każda z nich jest umieszczona na innym piętrze. Na jednym poziomie znajdują się pokoje, łazienka i kuchnia, w której od września dzieci będą się uczyły gotować. Zaraz potem zostaliśmy wciągnięci w wir zabawy. Najpierw bawiliśmy się w grupkach, ale nie da się ukryć, że razem jest najlepiej. Zebraliśmy się wszyscy przy placu zabaw i rozpoczęliśmy zabawę w chowanego. Dzieci przeciągnęły nas przez najgęstsze krzaki. Później „dla odpoczynku” graliśmy w berka. W pewnym momencie mieliśmy problem, bo zostali sami goniący, a nie było nikogo do łapania. Później gra w dwa ognie, a na końcu oczywiście - piłka nożna – ulubiona gra Maćka, Wojtka i dwóch Kamilów. Było dużo śmiechu i serdeczności.

Niestety, to co dobre, szybko się kończy i zanim się obejrzeliśmy już musieliśmy wracać. Najpiękniejszą rzeczą w tym dniu była radość i nadzieja na twarzach dzieci, że w końcu znalazł się ktoś, kto może być dla nich jak starszy brat czy siostra. Widać, że potrzebują ciepła, wsparcia i czegoś stałego w ich życiu. Potrzebują kolegi, czy koleżanki do gry w piłkę nożną i innych zabaw, pomocy w nauce i … powodów do radości.

Z tych i wielu innych względów zachęcam do dołączenia do nas.

Wolontariuszka SKW Basia Markiewicz

PS. W tym dniu byli ze mną: Paulina Serkowska 2 D Joanna Kostrzewska 2 D Aleksandra Starz 1D Dominika Fert 1D Monika Zdobylak 1 D Sławomir Sienicki 1 D a także Panie: Lilianna Chrzempka i Beata Berdyńska

1. Dzień Dziecka w Tanowie
  2. Powitanie wakacji w Tanowie