Tematem przewodnim tegorocznej edycji Neurokonferencji nauczycieli "Zmysł udziału" będzie motywacja. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną teorie motywacji oraz jej neurodydaktyczne i neurobiologiczne konteksty. Uczestnicy konferencji dowiedzą się między innymi, czy ocena, kara i nagroda mogą działać motywująco, jaką rolę odgrywa motywacja w szkole, a także jak motywować samego siebie.

Wśród prelegentów: prof. Max Urchs (Instytut Etyki Biznesu w European Business School), prof. dr hab. Ireneusz Kojder (Zakład Neurokognitywistyki Stosowanej PUM), dr hab. Bożena Mroczek, prof. PUM (Zakład Nauk Humanistycznych w Medycynie PUM), dr Dariusz Jeżewski (Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne), dr Barbara Żakowska (Szczecin International School), dr Łukasz Madany (Oddział Neurochirurgii Dziecięcej SPS ZOZ „Zdroje”), Hanna Bartnik (Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne), Magda Olech (V Liceum Ogólnokształcące, Women’s Fest), Patryk Nieczuja-Chłopicki (Modern Thinking), Anna Rosiak (Poradnictwo zawodowe „Pewny sukces”).

Konferencja współorganizowana jest przez Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Asnyka w Szczecinie.

Termin: 15 czerwca, godz. 09.00–14.00
Miejsce: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
sala konferencyjna