Warsztaty „Future Compass” i prelekcje dla klas drugich

Zespół Future Compass przygotował w dniach 14.03-16.03.2018r. w Szczecińskim Inkubatorze Kultury warsztaty rozpoznawcze dla trzecioklasistów, które pokazały im różnorodne sposoby nauki, możliwości studiowania i pracy, a także umiejętności, które są wymagane od ucznia szkoły średniej na poszczególnych przedmiotach. Dodatkowo warsztaty te merytorycznie wzbogacili prelegenci, którymi byli: studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz pracownik Teatru Współczesnego. W całym wydarzeniu wzięły udział 3 szkoły: Gimnazjum nr 46, Gimnazjum nr 42 oraz Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, co daje sumę ponad 150 uczestników. Podczas trzech dni organizatorzy dbali o swobodną i przyjazną atmosferę, która udzielała się nie tylko uczniom, ale również obserwującym nauczycielom. Nowatorskość projektu polega na tym, że został on stworzony przez uczniów dla uczniów, dzięki czemu przekaz był wiarygodny, a warsztaty przydatne i przyjemne. Po warsztatach zespół nie kończy swojej działalności. Licealiści będą udzielali krótkich wykładów na temat wyboru ścieżki zawodowej i efektywnych metod nauki. Cały projekt realizowany jest w ramach olimpiady praktycznej Zwolnieni z Teorii.

Prelekcje dla klas drugich: alfa, beta i omega odbędą się 25 kwietnia podczas godzin wychowawczych.

W skład zespołu wchodzą licealiści z LO V, II i XIII tj. Szymon Jędrzejewski, Zuzanna Izydorek, Kacper Kość, Mateusz Siniło, Aleksandra Radziukiewicz, Krystian Starczewski i Michał Lachowicz.

strona internetowa projektu: https://www.futurecompass.info/

fanpage na facebooku: Future Compass ZWZT