KRZYSIEKV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Szczecinie po raz czwarty zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wyjątkowym wydarzeniu sportowym – CZWARTYM BIEGU PAMIĘCI KRZYŚKA KUCZYŃSKIEGO, na który właśnie ruszyły zapisy.

REGULAMIN BIEGU

OPIS WYDARZENIA
IV BIEG PAMIĘCI KRZYŚKA KUCZYŃSKIEGO - 24.03.2018 (sobota)
pod hasłem MALI HEROSI WALCZĄ Z RAKIEM!
V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Szczecinie po raz czwarty zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wyjątkowym wydarzeniu sportowym – CZWARTYM BIEGU PAMIĘCI KRZYŚKA KUCZYŃSKIEGO.
• TERMIN: 24.03.2018 (sobota)
• MIEJSCE: PARK KASPROWICZA
• KLASYFIKACJE:
➢ Bieg dla dzieci do lat 6, dystans 100m, godzina startu: 10.30 (bez limitu miejsc)
➢ Bieg dla dzieci od 7 do 12 lat, dystans 400m (100 miejsc), godzina startu: 10.45
➢ Bieg dystans 2,5 km (500 miejsc), godzina startu: 11.00
➢ Bieg dystans 5 km (200 miejsc), godzina startu: 12.00
➢ Nordic walking: 5km (200 miejsc), godzina startu: 11.00
• START: Pomnik Czynu Polaków (Orły)
• KOSZT UCZESTNICTWA (opłata startowa): dorośli: 35 PLN, dzieci: 7-12 lat: 10zł, 0-6 lat: 5zł
• INFORMACJE i ZAPISY: www. protiming24.pl, V LO Szczecin: sekretariat, hol – stoisko 3C,
• SZCZEGÓŁY i REGULAMIN: www.lo5.szczecin.pl i fanpage Biegu Facebook
Krzysiek Kuczyński był uczniem V Liceum Ogólnokształcącego. Żył pięknie i aktywnie – kochał motocykle, pasjonowała go motoryzacja. Zjednywał sobie ludzi otwartością, ciepłem, optymizmem i rozbrajającym uśmiechem - tak zapamiętali go wszyscy. I wszyscy go lubili. Miał marzenia i plany. Białaczka zniweczyła je w ciągu czterech miesięcy. Krzyś umarł w noc sylwestrową 2012/2013, na miesiąc przed swoimi dziewiętnastymi urodzinami, na cztery miesiące przed maturą.
Celem trzeciej edycji Biegu jest zbiórka środków finansowych na wsparcie leczenia dzieci chorych na białaczkę i inne choroby nowotworowe, podopiecznych naszego, szczecińskiego Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe (http://stowarzyszenierodzicow.pl) działającego przy klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej Państwowego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie. To właśnie Stowarzyszenie Rodziców doprowadziło do wybudowania nowego sześciokondygnacyjnego budynku Oddziału, połączonego z istniejącym już Szpitalem Klinicznym nr 1. Od początku swej działalności (1991) Stowarzyszenie systematycznie pozyskiwało środki na realizację budowy z różnorodnych akcji charytatywnych, kwest, zbiórek ulicznych, balów, pokazów mody, z pieniędzy przekazywanych przez Urząd Miasta, Urząd Wojewódzki, zakłady pracy, instytucje, sponsorów prywatnych, fundacje polskie i niemieckie. Dzięki temu po po 7 latach, 1 czerwca 2004 roku do nowo wybudowanego kompleksu weszli pierwsi mali pacjenci. Na cześć wszystkich osób i instytucji, które przyłączyły się do powstania oddziału, została mu nadana nazwa „Oddział im. Św. Mikołaja”. Był to wówczas najbardziej nowoczesny i kolorowy oddział w Polsce, jedyny w Europie „wybudowany” przez rodziców dzieci chorych. Stowarzyszenie cały czas aktywnie uczestniczy w pozyskiwaniu środków potrzebnych do ratowania ich życia.
Jako że Krzyś był także pacjentem Oddziału Hematologii PSK nr 1, po nawiązaniu kontaktu ze Stowarzyszeniem, inicjatorzy Biegu (LO V) wraz z Mamą Krzysia jednomyślnie wskazali Stowarzyszenie jako jego beneficjenta.
Wszystkie niezbędne informacje o Biegu zostały umieszczone w Regulaminie, z którym należy się koniecznie zapoznać.